O NÁS

BANDABAND je kapela, která se s tím ani trochu nepáře.
Má drive, hraje pozitivní muziku a každý koncert obrátí v jedinečnou událost, ze které posluchači odcházejí plni zážitků.
Svým nezaměnitelným zvukem a energií dokáže člověka roztančit, rozesmát, nadchnout, pohladit po duši i donutit přemýšlet. Výbušná směs rocku, funku, blues a latiny a výhradně českých textů nutí lidi všech věkových skupin dupat si do rytmu.

BANDABAND (Čti, jak píšem!) vznikl v roce 1998. Jádro téhle kapely tvořili televizní režisér Martin Rek, autor většiny repertoáru, a herec Vladislav Georgiev. Tito dva pánové spolu hráli skoro 30 let. V roce 2015 však Vláďa z časových důvodů z BANDABANDU odešel a nahradil jej trumpetista Jan Štěpánek.

Neobvyklé nástrojové obsazení dovoluje muzikantům výlety do různých žánrů.
Blues, rock, jazz, funk i latina, prostě energická muzika.
Přes tuto žánrovou rozmanitost je repertoár BANDABANDU velmi kompaktní a má svůj nezaměnitelný zvuk.

BANDABAND hraje především vlastní skladby. Jen výjimečně se na playlistu objeví píseň někoho jiného – občas nesmrtelná klasika jako Špitál u svatého Jakuba, jindy zase zhudebněný text. (Třeba Hrabě, Kainar, Žáček, Suchý,…)

BANDABAND hraje v České Republice, proto jsou všechny texty česky.
Všichni členové mají svá povolání, která zaberou spoustu času.
Kapela pro ně tak znamená hlavně neuvěřitelné příhody a radost z muziky.

BANDABAND jste mohli vidět třeba na festivalech Colours Of Ostrava, Rawa Blues, FestBlues Kolín, Zahrada, Garage Bluesfest, Česko hledá písničku, Akce!!! Černá louka, Michalfest, Blues Aperitiv či v televizním pořadu Dobré ráno s Českou televizí. Kapela vyhrála v mezinárodní soutěži FajnFest, 1.místo získala i na soutěžním bluesovém festivalu v polském Rybniku, každým rokem hraje na Festivalu v ulicích – doprovodné akci Colours Of Ostrava, atd…

Album „The Best Of“, které stará sestava v roce 2008 natočila, obsahuje 19 písní a jsou to v podstatě „sebrané spisy“ prvních deseti let existence kapely.

V červnu 2011 pak vyšlo album „Zážitkomat“. Jeho kmotry jsou Zlata Holušová (ředitelka festivalu Colours of Ostrava) a Radek Pastrňák (Buty). Deska vznikla během pouhých čtyř měsíců. Základní sestavu sedmi muzikantů doplnila při nahrávání pětice hostů, v čele s Michalem Žáčkem.

V říjnu 2015 BANDABAND pokřtil své třetí album s názvem „Když hraju“. Asi nejlépe jej charakterizuje refrén titulní písně:

Když hraju, naráz mě nic nebolí
když hraju, zvládnu cokoli,
když hraju, můžu stromy kácet
hraju a je mi zas dvacet…

Na kytaru se začal učit ve dvanácti. „Vzpomínám si, že asi první písnička, co jsem uměl, byla Je jaká je od Gotta! Tehdy jsem dostal k Vánocům nástroj sovětské výroby, sám se divím, že jsem na to něco vyloudil, dnes už bych to asi nedokázal.“

Pak přišel gympl – a tam se to všechno formovalo. První kontakty s blues, poezií, ale do kontrastu i punk a Sex Pistols. „U kámoše ve sklepě jsme to smažili na plné kule, jako zesilovač nám sloužil magneťák Sonet Duo – zkresloval skvěle a ještě se na něm daly smažit vajíčka.“ Vzniklo několik bezejmenných kapel, pak se zformoval Botulin Band, a to už se docela dalo poslouchat.

Další přelom byl QUAK (qualitní ukázka amatérské kapely) – na tehdejší dobu velmi progresivní seskupení, mix blues, ska, reggae s ruským chorovodem, a muzikanti se u nástrojů točili jako při volejbalu. Na vojně pak vedl kapelu Meteor: „…vyhráli jsme všecky Asuty a festivaly...“

Martin pak nějakou dobu hrál blues s tehdy v Ostravě velmi známou zpěvačkou Jarkou Krainovou, ale potom ho asi na deset let sežrala práce a na kytaru se prášilo. Až přišel rok 1998 a vznikl BANDABAND.

„Plním si s ním své klukovské sny.“

Akustické kytary:
Furch Z-61-4
Cort AS 80 R

Elektrické kytary:
Fender stratocaster 60th Diamond Anniversary
Fender 52 Telecaster 60th Anniversary
Jolana Diamant 1 (snímače R.Macho)

Komba:
Fender Blues DeLuxe Reissue
VOX AC 4 C1 12
Marshall Acoustic Soloist AS80R

Vysílačky Line6 Relay G30 a hromada krabiček.

MARTIN REK
NÁSTROJE

Na klavír začal hrát, když mu bylo 6, ale skutečný zájem o hudbu projevil až v 16 letech. Tehdy společně se spolužáky (mimo jiné i s Tomášem a Adamem) z gymnázia začal s prvními hudebními pokusy.

Od roku 2009 do 2012 studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě skladbu, a od roku 2013 studuje jazzové piano na Akademii Karola Szymanowskiego v polských Katovicích.

Kromě Bandabandu nejčastěji spolupracuje s Michalem Žáčkem, Vlastíkem Šmídou, Máriem Šeparovičem, Štěpánek Flagarem a Michalem Wierzgonem. Jeho další (především jazzové kapely) jsou: Ostrich Quartet, El Rey, Fairplay, Jan Kavka trio a Jan Kavka quintet.

Nord Stage EX
JAN KAVKA
NÁSTROJE
Jako jediný člen kapely má kořeny v Čechách, kde vyrůstal a dlouhá léta se pohyboval v rockovém prostředí. Od patnácti let hrál v různých studentských kapelách (např. Pigment, Katoda, Labyrint aj.), následně pak v kapelách Gram a pardubickém JK Bandu. V roce 1987 se třemi dalšími muzikanty založil skupinu Artur, ve které hrál do roku 1999.

Po desetileté odmlce od aktivního hraní se šťastnou shodou okolností a náhod potkal s Martinem, slovo dalo slovo a na jaře 2010 se stal kmenovým členem našeho báječného seskupení.

Když už mu ten bigbít hodně chybí, odskočí si zahrát s kapelami Cactus, EšBand či Capitol, ale jeho srdcovou záležitostí zůstává BANDABAND.
Fender Jazz Bass
Fender Jaco Pastorius Fretless Jazz Bass
AVBass AVB1/5
AVBass AVBS/6 Fretless
APARATURA:
MarkBass TTE 500
tc electronic RH750
boxy Soundelirium The 12.6 a The 12.1
KAREL PECH
NÁSTROJE
Když mu bylo sedm, přihlásili ho rodiče na obor zobcová flétna na Múzické škole v Mariánských horách – především kvůli prevenci astmatu. Tomáš neprotestoval, ale nadšení se taky nedostavilo.

V patnácti letech nastoupil do flétnového souboru Mikuláše Ďurka, a brzy zjistil, že ho to začíná bavit. Soubor hrál všechno možné, od barokních a renesančních skladeb až po písničky od Eltona Johna, Simona a Garfunkela a Beatles.

Jednoho dne uslyšel v Manéži Bolka Polívky Davida Ebena na soprán saxofon, potřebné nadšení se dostavilo a od té doby na sobě maká.
Tenor - Yamaha YTS62 II
Soprán - Yamaha Custom YSS875
Baryton - Martin Committee III (1958)
TOMÁŠ ZETEK
NÁSTROJE
Rodiče se z něj marně snažili udělat muzikanta už od malička – hrál na flétnu, na piano a začátkem puberty se vším seknul. "Já přece žádnou muziku nikdy dělat nebudu!“ 

V patnácti se ale nechal nadchnout partou muzikálních spolužáků, rozhodl se pro perkuse a nastoupil na ZUŠ Eduarda Marhuly do třídy Kuby Kupčíka. Pod jeho vedením se naučil ovládat celou řadu především latinskoamerických nástrojů. V bubenickém souboru Bum Bum Band si poprvé zkusil, co to znamená „hrát s někým“ a brzy poté začal zjišťovat, jak funguje kapela – to když mu Martin dovolil zkoušet s nejstarší formací BANDABANDU.

Živí se jako markeťák na volné noze.
Conga – Meinl Luis Conte Artist Series
Cajon – Schlagwerk Fineline Morado
Činely – Meinl Candela, Paiste PST8 Cajon Series, Anatoljan Sweet Jazz Collection
Timbales, tamburíny, cowbelly, shakery a nejrůznější jiné drobnosti – skoro vše Meinl.
ADAM REK
NÁSTROJE
První hudební vzdělání získal na ZUŠ ve Frýdku-Místku, kde se nejprve učil hře na housle, později na trubku. Ve studiu hry pak pokračoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Po konzervatoři vystudoval ještě obor Učitelství hudební výchovy a sbormistrovství na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity.

Vyučoval hudební výchovu na soukromé základní škole „Primaškola“ v Ostravě – Vítkovicích, hudebně teoretické předměty na katedře hudební výchovy Ostravské univerzity, dále na soukromé hudební škole Musicale ve Studénce a v současnosti pracuje jako zástupce ředitele na základní umělecké škole Leoše Janáčka ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Účinkoval v hudebních skupinách Bohemian Club, Big Blast! Band, Random Jazz Project. Je sbormistrem pěveckého sdružení Echo z Frýdlantu nad Ostravicí. Mezi jeho další zájmy patří skladba a aranžování.
Trumpeta: Yamaha YTR 4330s

Zobcová flétna: Pavel Číp a synové
HONZA ŠTĚPÁNEK
NÁSTROJE

Tomáš začal hrát na bicí v jedenácti letech. Navštěvoval ZUŠ ve Frýdlantu nad Ostravicí, nejdřív jej učil Vlastík Bílek, pak Matěj Drabina.
Kromě BANDABANDU hraje v několika dalších seskupeních.

Bicí:              Gretsch Catalina Maple

Činely:          Paiste Formula 602
                      Paiste Super
                      Paiste Stambul

Hardware:     DW

Blány:           Remo
TOMÁŠ KOTHERA
NÁSTROJE
X